🐧 Stawiamy Linuxa na Windowsie 🐧
💻 [Instalacja i zabawa maszyną wirtualną] 💻
Ciekawi Cię, jak działa system operacyjny Linux? 🐧🔍 Słyszysz same pozytywy, ale wciąż masz wiele obaw i niepewności? Martwisz się, że próby zainstalowania Linuxa mogą uszkodzić lub nawet usunąć Twoją aktualną instalację systemu Windows? 😟Już nie musisz się tym przejmować!
W tym materiale pokażę Ci, jak zainstalować i przetestować dowolną dystrybucję Linuxa bez ryzyka dla Twojego Windowsa. Jak to możliwe? Dzięki maszynie wirtualnej! 💻✨Dowiedz się, jak w prosty i bezpieczny sposób wkroczyć w świat Linuxa, nie martwiąc się o swój system Windows.
▶ Obrazy omawianych systemów
Weryfikacja ISO: CertUtil -hashfile linuxmint-22.1-cinnamon-64bit.iso SHA256
Zorin OS - https://zorin.com/os/download/
Manjaro KDE - https://manjaro.org/products/download/x86
Pop!_OS - https://pop.system76.com/
Link nie działa? Daj mi znać w komentarzach.
3 komentarze:
Dzień dobry, po naciśnięciu szybkie tworzenie maszyny wirtualnej otrzymałem komunikat - nie można załadowac pliku lub zestawu Newtonsoft.Json Version 12.0.0.0 Culture=Neutral Publickeytoken=30ad4fe6b2a6aeed, lub jednej z jego zależności.Zlokalizowana definicja manifestu zestawu nie odpowiada odwołaniu do zestawu.
Co powinienem zrobić?
Pozdrawiam,
Wygląda na to, że masz problem z wersją biblioteki Newtonsoft.Json podczas tworzenia maszyny wirtualnej w Hyper-V.
W sieci znajdziesz poradniki jak to naprawić.
Witam! Mowa tutaj o emulacji systemu w systemie w tym przypadku o działaniu Linuksa w Windowsie ! Mnie udało się zrobić odwrotnie czyli postawić pełną instalację Windowsa (W11ARM) w Linuksie a dokładnie w dystrybucji na Raspberry Pi (OS Bookworm) Jest to projekt oparty na VM QEMU zoptymalizowanej pod kątem działania Windowsa o nazwie BVM ! Cała komunikacja i sterowniki peryferjów jest także dostępna i działająca w W11 także aktualizacje dają się uruchamiać , instalować a szybkość zadawala mnie przy moich 8 GB RAM. Innym sposobem z którego także korzystam z użyciem oddzielnej karty SD jest projekt WOR który pozwala na samodzielną instalację W11 jednak w stosunku do poprzedniej opcji z ograniczeniami ! Chodzi tu o brak bezprzewodowej komunikacji i obsługę bardzo standardowych rozdzielczości monitora ale jest obsługa 1920x1080 . W przypadku komunikacji rozwiązaniem jest jednak tethering USB (ja używam do tego celu smartfona z dostępem do internetu dzięki czemu możliwa jest aktualizacja , przeglądanie internetu itd) Oprócz tego na Raspberry Pi OS korzystam także z emulatora Hatari korzystając w pełni z dobrodziejstw powstałych na Atari ST programów głównie muzycznych ! Pozdrawiam!
Prześlij komentarz